Basic hair care: 7 tips u gotta know !


These tips u gotta know if u want healthy and nice looking hair. Click and read more.
Tieto rady musíš poznať ak chceš zdravé a skvelo vyzerajúce vlasy. Klikni a čítaj viac.

SK verzia klik tu

„It’s not being gay, u just know how to take care of yourself, hair, face, clothing, etc…and other guys are jealous because u look way better.“ Mariano Di Vaio

Hair like a crown of beauty and style? Of course, that’s right. Btw, every woman is able to appreciate that. Trust me.

Let me show u how to take better care about your hair for the best results and your hair goals. U gotta know that healthy hair mean better texture, hydratation, thickness, etc…

1.Women’s products ain’t only for women

Actually, this is the biggest “secret” which loads of people still don’t know. Don’t be fooled. It’s just a commercial move cause the most of users are women. Hair is hair. No matter If u are man or woman. Don’t be shy to use blowdryer, hair oils, hairsprays, etc…I’m gonna make sole article for hair products soon.

2.Don’t use shampoo every day

Shampoo takes everything out from your hair . Not only bad stuff but also that good ones, for example beneficially hair oils. I suggest u to wash your hair with shampoo every second or third day. It depends on u and your kind of hair. If u got more dry hair or greasy, oily hair. Just for more dry hair u can try to wash them every third day cause your hair need more time for make a natural oils.

3.Use conditioner

Use It only and immediately after shampoo. His function is to get back healthy stuff to your hair. If u haven’t so much money, still is better to buy more expensive conditioner and cheaper shampoo. Take out everything from your hair is able to do every shampoo. More expensive shampoo usually has natural ingredients but It’s not a rule.

4.Healthy lifestyle / diet

In general, your diet has the biggest influence on everything and hair isn’t exception. Hair needs a lot of micronutrients(vitamins,minerals). On the other hand lifestyle can be for example smoking. Smoking just dry your hair and getting u older. Actually, there’s no positives for smoking cigarets.

5.Don’t underrate heat protection

Mainly If u blowdry your hair every day and maybe u also use flatiron sometimes. These kinds of styling dry your hair a lot. U can use them everyday and in a short time u’ll see that your hair is getting broke, more dry on sight and touch. They are lossing thickness. Use heat protection everytime before u blowdry your hair.

6.Be sensitive to your hair

Hair fall out and grow everyday. It’s a natural cycle. But u don’t have to assist them. When u are washing your hair, use lukewarm water and gently work in hair products.  The same thing is with towel dry, just be gently.

This is basic. Lastly, don’t be shy to experiment and giving creativity to your own style . It’s not so hard as It can prolly looks.

I hope u like it, don’t forget to use Follow button for get know about new articles via email. Feel free to use comment section below, share and like. Thanks for support guys, I rly appreciate that.


top


 

„Nie si gay. Proste vieš, ako sa o seba starať, vlasy, tvár, oblečenie, atď… A ostatný závidia, pretože vyzeráš omnoho lepšie.“ Mariano Di Vaio

Vlasy ako koruna krásy a štýlu? Áno, je to tak. Rovnako to vie oceniť aj každá žena, to mi verte.

Ukážem ti 7 krátkych tipov, ako sa lepšie starať o svoje vlasy, aby si dosiahol požadovaný výsledok dokonalého vzhľadu. Zdravé vlasy totiž v praxi znamenajú lepšiu textúru, hydratáciu, hustotu, atď…

1. Ženské produkty nie sú len pre ženy

Začnem týmto azda najväčším “tajomstvom”, ktoré väčšine ľudí ešte nedošlo. Nedaj sa zmiasť. Je to len komerčný ťah, pretože drvivá väčšina cieľovej skupiny sú ženy. Vlasy sú proste vlasy. Je jedno či ženské alebo mužské. Nehanbi sa používať fén, oleje, laky, tužidlá, atď…tejto problematike, konkrétne vlasovým produktom sa budem ešte venovať v samostatnom článku.

2. Nepoužívaj šampón každý deň

Šampón odoberá z vlasov totiž absolútne všetko. Nie len to zlé ale aj prirodzené, jednoducho veci tvojim vlasom prospešné, ako sú napríklad rôzne oleje. Odporúčam umývať vlasy šampónom každý druhý alebo tretí deň. Tiež to záleží na tebe a tvojom druhu vlasov. Či máš mastnejšie alebo naopak suchšie. Práve pri tých suchších môžeš skúsiť každý tretí deň, aby mali čas si vytvoriť svoje prirodzené oleje.

3.Používaj kondicionér

Používaj ho vždy len po použití šampónu. Jeho úloha je vrátiť zdravé látky, ktoré šampón odoberie naspäť. To je kľúčové a preto ak máš hlboko do vrecka, tak určite kúp drahší kondicionér a lacnejší šampón. Odstrániť z vlasov všetko vie totiž väčšina produktov. Tu cena skôr odráža ingrediencie. Drahšie mávajú prírodné zloženie, no ani to nie je pravidlom.

4.Zdravý životný štýl / strava

Tak ako na všetko vplýva strava, vlasy nie sú výnimkou. Potrebujú veľa mikronutrientov(vitamínov, minerálov). Čo sa životného štýlu týka, myslí sa napríklad fajčenie. Fajčenie vysušuje vlasy a napomáha ku starnutiu. Pozitívne veci, ktoré by fajčenie prinášalo asi ani nejestvujú.

5.Nepodceňuj ochranu pred teplom

Hlavne ak dlhodobo a každodenne fénuješ poprípade aj sem tam žehlíš vlasy. Pointa je v tom, že tieto spôsoby stylingu strašne vysušujú vlasy. Za krátku dobu každodenného fénovania zistíš, že vlasy sa ti začínajú lámať, sú viditeľne suchšie na pohľad ako aj dotyk, strácajú svoju silu a ich končeky sú poškodené. Preto táto dôležitá, mnohokrát podceňovaná vec musí byť súčasťou tvojho stylingu.

6.Buď jemný ku svojim vlasom

Vlasy každý deň vypadávajú a rastú. Je to prirodzený cyklus trvajúc non-stop. Nemusíš im však ku tomu zbytočne napomáhať. Chce to trochu citu. Pri sprchovaní použi vlažnú vodu a produkt jemne vmasíruj do vlasov. Tak isto aj pri použití uteráku na čiastočné vysušenie. Stačí pár jemných pohybov, uterákom ich aj ak viac nevysušíš a koniec koncov to ani nechceš.

Toto je úplný základ. Záverom by som rád dodal, že pre niekoho je to už samozrejmosť, no mnohým ďalším to bude nápomocné. Pre vás ostatných, ktorým tento článok povedal niečo nové chcem odkázať, aby si sa nehanbil, experimentoval a dával kreativitu do vlastného štýlu. Nie je to nič zložité. Za pár dní si to osvojíš a budeš to brat ako rutinu.

Dúfam, že sa ti článok páčil, nezabudni taktiež kliknúť na Follow tlačidlo, aby si mal prehľad o nových článkoch. Komentuj, lajkuj, zdielaj a ostaň naladený. Ďakujem za všetku podporu, veľmi so to cením.

top

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s