Let’s choose the right hair product for yourself #1


Lets choose the right hair product for yourself #1 I’ll talk about the first 3 producs….
Poďme pre teba vybrať správny produkt na vlasy#1 Poviem ti o prvých troch.

SK verzia klik tu

Hey guys,

today I’ll show u what’s the difference between basic hair products what can help u to choose the right one just for u. The market is gonna be a little bit weary. It can be kinda confusing for people who just wanna look good.

1. Waxes

The most popular, commonest is wax. Actually, there is no a straight definition for what hair waxes is. Wax was created as medium hold and shine product but currently there are a lot of hair waxes with different holds and finishes. Anyways, mostly u can see matte finish waxes with strong hold but there are also brands which provide the classic wax. Waxes are creamy-pasty products.

Directions: Waxes are the most selling group but they works pretty well with thicker hair.

2. Pomades

secondly I’m gonna talk about pomades…..u know what guys ? I’m so bored to talk about that s**ts…history etc…There is just a few stuff u have to know about pomades. We use them for a slick back hairstyles. Don’t use them frequently If u got a thin hair. Also u can see 2 kind of pomades. Oil-based and water-based. Buy water-based! They are more modern, easy to wash out and don’t damage your hair.

Directions: Pomades are medium-light hold products which provide kinda shine. Use them for a flexible slick back hairstyles. Thin hair should avoid them If u don’t need It for “dress code” or some kind of social events.

3. Pastes

Hair pastes are the most universal hair product ideal for all hair lengths, types and styles…from short to long, fine to thick, messy to combed. All of them are water-based so It’s easy to wash out. Pastes aren’t so creamy like a waxes or pomades. They’re more thicker and provide matte finish. But what is actually interesting is their kind of use. Pastes require them to be warmed up before application.  Rubbing thicker hair paste between your fingers or palms will soften the product allowing you evenly distribute it throughout your hair.  Once the product is applied and your hair is styled, the product will begin to cool again and re-thicken, which helps give your hairstyle the hold it needs.

Directions: All kind of hair, all lenghts. Provide a matte finish and don’t forget to warm up them befor use.

I hope u like it, don’t forget to use Follow button for get know about new articles via email. Feel free to use comment section below, share and like. Thanks for support guys, I rly appreciate that.


topČaute,

dnes vám ukážem, resp. vysvetlím rozdiely medzi základnými vlasovými produktami, čo vám pomôže zvoliť to “pravé orechové” pre vaše vlasy a ciele. Trh začína byť presýtený a pre nezainteresovaného človeka, ktorý chce len dobre vyzerať zbytočne zmätočný.

1. Vosky

Asi najpoužívanejší, najbežnejší a najrozšírenejší je vosk. Presnú definíciu vosku by ste hľadali asi ťažko. Vosk bol spočiatku navrhnutý ako medium hold ale hlavne shine produkt, no teraz existujú už všetky možné variácie. Prevažne nájdete označenie matte finish ale pár značiek predáva aj klasické vosky. Vosky sú z pravidla krémové, ľahko roztierateľné.

Použitie: Vosky sú najpredávanejšou skupinou, no predovšetkým pracujú skvelo s hustejšími a hrubšími vlasmi.

2. Pomády

Ako druhé rozoberiem pomády, pretože konzistenciou sa asi najviac podobajú voskom. Pomády sú asi najpoužívanejším mužským produktom, pretože ženy pomádu moc nevyužijú. Totiž, výsledkom pomád sú tie klasické slick back účesy do spoločnosti. Bežne a hlavne s jemnými vlasmi ich nepoužívajte. No ak idete napríklad do takej “dress code” spoločnosti, tak rozhodne je pomáda to správne po čom siahnuť. Tu treba byť však opatrný, pretože ten klasický slick back sa niekomu nemusí absolútne hodiť.

Čo ešte potrebujete vedieť je to, že pomády sa rozdeľujú na 2 typy. Založené na oleji alebo vode. Prvé klasické pomády boli založené na oleji. Praktický rozdiel medzi nimi je hlavne v umývaní. Zatiaľ čo olejové sa nedajú umyť z vlasov vodou, tak naopak a logicky, vodové sa dajú. Olejové pomády môžu navyše poškodzovať vlasy. Keď siahate po pomáde, siahnite preto radšej po water-based.

Použitie: Pomády sú medium-light hold a shine produkty pre flexibilné slick back účesy, ktoré vám umožnia hocikedy počas dňa si prehrabnúť vo vlasoch. Jemné vlasy by sa im mali vyvarovať, pokiaľ si to spoločnosť nevyžaduje. Preferujte water-based pomády.

3. Pasty

Pasty patria medzi najuniverzálnejšie produkty. Či už máte dlhé alebo krátke vlasy, Jemné alebo hrubé, je to jedno. Všetky sú water-based, takže sa ľahko vymývajú. Pasty nie sú tak krémové ako pomády alebo vosky. Sú trochu hustejšie, tvrdšie a poskytujú matný alebo jemne svetlý finish. Čo je na pastách ale zaujímavé, je ich spôsob použitia. Produkt treba dobre rozotrieť medzi rukami, aby sa ohrial a zjemnil. Po nanesení do vlasov sa zas ochladí a pomôže zachovať vzhľad.

Použitie: Všetky druhy vlasov, všetky dĺžky vlasov. Poskytujú matný finish a nezabúdať ich pred použitím najskôr dobre rozotrieť medzi rukami.

Dúfam, že sa ti článok páčil, nezabudni taktiež kliknúť na Follow tlačidlo, aby si mal prehľad o nových článkoch. Komentuj, lajkuj, zdielaj a ostaň naladený. Ďakujem za všetku podporu, veľmi so to cením.

top

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s