Status update: 12.1.2016


Status update, new category, important message.
Status update, nová kategória, dôležitá správa.

SK verzia klik tu

Hey guys,

I’ve made for u a new category named Flashnews which will be here for u every day with actual info(what’s my plans, when will be next article, just fast update that rly helps me and u). I’m doing it for u guys so I can easily update my blog every day for u. I think that it‘ll be rly helpful to keep us kinda closer trought the blog. For example, why I didn’t post anything on Monday, what I’m actually working on, what I’m gonna bring u, etc…

I hope u like it and the idea helps me to keep my fans updated everyday. Btw currently I got a lot of school this week so prolly I’ll not be active so much. In fact that’s why I’ve come up with this idea of Flashnews :D. Thanks for every feedback and feel free to use comment section below every article, what do u need to know, what kind of topic u want to see next time or feedforward about my web. Actually I’m working on another stuff. I should bring u the gallery(lookbook) soon, poll about multilanguage blog, if u like it atm with 1blog and 1article with jump buttons or u would rather prefer 2blogs 2articles way(subdomain) which means that u would have 2 pages in 2 different languages. Then another poll about youtube for the future(u know, still is better 1x see than 10x read). So as I already said before just feel free to use comment section below how u perceive it. I wish u a nice day and stay tuned :). Featured pic is temporary.


topNazdar,

vytvoril som pre vás úplne novú kategóriu Flashnews, v ktorej sa budem vyjadrovať k aktuálnemu dianiu na mojom blogu(čo plánujem pre vás, kedy bude ďalší článok, rôzne ankety a skrátka rýchly update)  prostredníctvom krátkych správ. Robím to predovšetkým pre vás, aby som môj blog refreshoval denno denne a ostali sme spolu v bližšom kontakte. Človek teda nemusí čakať na nejaký veľký článok ale čekovať si update a bude v obraze. Napríklad prečo som ten a ten deň nepostol nič, na čom aktuálne makám, čo vám prinesiem v blízkej budúcnosti atď….

Dúfam teda, že sa vám moja myšlienka páči a pomôže udržať stálych fanúšikov. Btw momentálne tento týždeň mám dosť školy, takže bude menšia aktivita, preto som aj prišiel na túto myšlienku s flashnews. Ďakujem za každú odozvu a nebojte sa v komentároch vyjadrovať, čo by ste potrebovali vedieť, akú tému by ste chceli rozobrať, prípadne feedforward ohľadom webu. Momentálne už pracujem na ďalších veciach. Čoskoro by sa mala dostaviť prvá galéria(lookbook), anketa ohľadom webu či sa vám páči toto riešenie v 2 jazykoch skrz jump tlačidlá v článkoch alebo by ste skôr chceli subdómenu(2blogy) a prepínali by ste si celú stránku do en/sk, ďalšia anketa ohľadom youtube videí, či by ste ich privítali v budúcnosti ako doplnok blogu(predsa ako sa hovorí, stále je lepšie raz vidieť ako 10x čítať) no nebudem predbiehať. Vyjadrite sa v komentároch pod článkom, ako to vnímate vy. Príjemný zvyšok dňa, ostaňte naladení. 🙂 Prezentačný obrázok je dočasný.

 

top

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s