Let’s choose the right hair product for yourself #2


The second article about hair products. All u need to know.
Druhý článok o vlasových produktoch. Všetko, čo potrebuješ vedieť.

SK verzia klik tu

Here we go. The second article how to choose the right hair product for yourself. Today I’ll show u clay, prestyler, oil, gel and hairspray.

Clays

Clay products are relatively new. They can be very thick or creamy. Clay is a lightweight product, which usually give a high volume boost for your hair. Currently, they’re my favourite finishing products. Clay’s are also kind of healthy for your hair and useful for sensitive skin/scalp.

Directions: Works great for men with thin, fine hair. For guys with thicker hair they usually doesn’t provide enough hold. Volume boost, lightweight product for all day hold.

Pre-stylers

Actually, this is really large topic. I’ll try to tell u everything relevant in short. Mostly, these products are what we usually use before blow drying. Firstly, and the most important stuff is heat protection. Please use heat protection every time you are blow drying your hair. You can buy it as spray or part of mousse. There’re also products which are made especially as a prestyler. Something like “all in one”. By Vilain Sidekick is a good example. Great product, Might post a review soon.

The next product is volumizing mousse. It’s a really great product suitable for all hair types. There’s nothing to talk about. Mousse provides incredible volume and a little bit of hold. U can see the results immediately after blow drying. For people with thin or fine hair is mousse necessary in my opinion. I suggest u to buy some Medium hold 3/5 7/5.

Lastly, there’s texture powders. Texture powders are lightweight products and provide excellent volume and texture. We use them usually on dry hair. Con of these products is that they’ll not let your hair so soft.

Directions: Heat protection-everybody, mousse, powder-depends on yourself. But for thin hair I really suggest you use mousse :). It is great.

Oils

Hair oils are the basic hair care. Some products include oils as a part of ingredients. But Pure oil is the way to go. Anyways, especially people with dry or damaged hair should use it regulary. They also make your hair softer. There are 2 most famous oils.

  • Argan oil: Moroccan argan oil is very rare stuff and very, very expensive 😀. It’s the best hair oil.
  • Cocconut oil: Great alternative, mainly cheaper.

I recommend you buy oils only in 100% pure and natural form.. All oils provide natural heat protection.

Directions: For everybody, every kind of hair. Directions Vary from one oil to another.

Hairsprays

It’s another lightweight product which provide great ultimated hold and a little bit of shine. Hairsprays has a lot of uses(with your blowdryer into your roots, for better hold when u just spray it above your hairs, etc…) and They’re suitable for all hair lenghts. If u are not a woman what I think u are not 😀 so hairspray’ll be use mainly by men with thin hair. I think that people with thick hair don’t need it. Choose middle range hold as I said with mousses.

Directions: Mainly thin or fine hair. All hair lenghts.

Gels

There’s nothing to say about. Gel is actually the first product which every man used. But…and BIG BUT, stay away from gels. There’s no reasson why u should use them. Today is a lot of products which are more modern(better consistency, ingredients,…) and healthy for your hair.

Directions: Don’t use!

I hope u like it, don’t forget to use Follow button for get know about new articles via email. Feel free to use comment section below, share and like. Thanks for support guys, I rly appreciate that.


topVitajte u môjho druhého pokračovania článku ako si vybrať ten správny produkt/y pre seba. Dnes vám predstavím hlinu, prestyler, vlasové oleje, gél a lak.

Hliny

Hlina patrí medzi novšie produkty. Môže mať tvrdú aj krémovejšiu konzistenciu. Sú to lightweight produkty, ktoré pridávajú silný objem. Momentálne patria k mojím obľúbeným finishing produktom. Tiež treba spomenúť, že sú zdravé pre vlasy a takisto sú vhodné aj pre ľudí s citlivou pokožkou.

Použitie: Siahnuť po hline by mali hlavne ľudia s jemnejšími či nie tak hustými vlasmi. Na druhej strane hustým a tvrdým vlasom tiež neublíži, no to zavisí už od konkrétneho výrobcu. Lightweight produkt, ktorý pridáva haldy objemu do vlasov a udrží ich tak celý deň.

Pre-stylery

Toto je v skutku široká téma, no skúsim ju podať krátko a výstižne. Pre-styler = produkt pred stylovanim. Väčšinou sa teda jedná o produkty, ktoré používame pred fénovaním. V prvom rade sem patrí ochrana pred teplom, ktorá patrí medzi absolútny základ, pokiaľ si nechcete zničiť vlasy. Nájdete ju ako samotný sprej alebo aj ako súčasť tužidla(moc by som tomu ale neveril). Sú tu aj produkty špeciálne vytvorene ako prestyler, niečo ako všetko v jednom. Napríklad By Vilain Sidekick, čo je skvelý produkt, pridáva textúru, objem aj ochranu pred teplom. Niekedy zrecenzujem.

Ďalej sem patrí tužidlo(objemová pena). Skvelý produkt pre všetky druhy vlasov. Tu niet ani o čom rozprávať. Pridáva neskutočný objem a trochu aj hold. Výsledky uvidíte okamžite po vyfénovaní, so všetkými druhmi vlasov. Dodám len, že pri ľuďoch s jemnými a redšími vlasmi je tento produkt skoro nevyhnutnosťou. Vrelo odporúčam, stačí už ja obyčajná z obchodu a kupujte hold niekde okolo stredu 3/5 alebo 5-7/10.

Posledné, čo ma napadá sú tzv. texture powder, čiže dáke objemové prášky. Patria medzi lightweight produkty a pridávajú skvelý objem a textúru. Používajú sa väčšinou na suché vlasy ale dajú sa aj pred fénovaním. Nevýhodou je, že tieto prášky nenechajú vaše vlasy moc jemné.

Použitie: Ochrana pred teplom-každý, pena, prášok a pod. je rôzne. No pre jemné vlasy odporúčam peny, sú fakt super.

Oleje

Základ v starostlivosti o vlasy. Niektoré produkty ich obsahujú už ako doplnok, no používanie extra čistého oleja na vlasy nie je vôbec na škodu. Každopádne ich použitie si pochvália hlavne muži so suchšími vlasmi alebo tí, ktorí potrebujú zjemniť svoje vlasy. Olejov ako takých je veľa, no poviem vám o asi 4 základných a možno každému známych.

  • Arganový olej: Moracký arganinový olej je veľmi vzácna vec a veľmi, veľmi drahá 😀 . Je najkvalitnejší a najlepší na použitie. Tiež obsahuje aj prírodne látky na ochranu pred teplom.
  • Kokosový olej: Skvelá alternatíva, hlavne lacnejšia.
  • Olivový olej
  • Mandľový olej

Oleje hľadajte v čistej 100% a naturálnej forme.

Použitie: Pre každého, všetky druhy vlasov.

Laky

Pravdu povediac, ani netuším prečo sme si to preložili resp. nazvali ako lak. Sú to hairspray. I keď je fakt, že pridávajú väčšinou aj nejaký ten lesk. Každopádne, laky sú super veci. Ďalší lightweight produkt, no tentoraz ako to posledné, čo na vlasy dáte. Majú skvelý hold, veľa spôsobov použitia(napr. s fénom, od korienkov, do rozstrapatených vlasov, na spevnenie účesu striekaním nad hlavu, atď..) a vhodné pre všetky dĺžky vlasov. Pokiaľ nie ste žena, čo si myslím, že nie :D, tak lak budú používať len muži s jemnejšími vlasmi. Tými s silnejšími a hustejšími to je zbytočné. Rozdiely pri výbere tu robí v podstate iba sila držania.

Použitie: Hlavne jemné alebo riedke vlasy. Pre všetky druhy vlasov.

Gély

Tu nie je čo riešiť. Asi každý začínal s gélom a robil frajera :D. No prosím vás, okolo gélu obchádzajte na míle ďaleko. Dnes sú už oveľa modernejšie, lepšie a šetrnejšie produkty pre vaše vlasy.

Použitie: Nepoužívať.

Dúfam, že sa ti článok páčil, nezabudni taktiež kliknúť na Follow tlačidlo, aby si mal prehľad o nových článkoch. Komentuj, lajkuj, zdielaj a ostaň naladený. Ďakujem za všetku podporu, veľmi so to cením.

top

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s