Liquid Gold


People know why it’s called liquid gold. You still don’t know it yet? The best choice for all…
Ľudia vedia, prečo sa nazýva tekuté zlato. Ty to ešte stále nevieš? Najlepšia voľba pre všetky…

SK verzia klik tu

Argan oil is often used as a hair treatment. It is extremely beneficial for hair and scalp, and is commonly used as a conditioner. In this article I’ll go into depth of Argan Oil.

Firstly Argan oil is extremely rich in Vitamin E. Like very very rich. Vitamin E promotes healthy hair growth as it contains antioxidants, which help boost cells and encourage them to produce healthy hair it has even been used for hair regrowth.

It has a lot of benefits when used on Hair. It can act as a moisturiser for the scalp to fight dandruff and dry scalp. Continuous usage promotes healthy hair growth rather than thin brittle hair. In some cases it can even undo damage done by Chemical dyes, heat and be used to treat split end (meaning it can hide split ends, the only way to truly get rid of them is to cut them).

Unlike most other oils you can see benefits from the first day you use argan oil. It is an excellent agent for taming frizz and promoting shine and gloss, as well as softer, more manageable hair.

Argan oil is non-irritating and actually reverses much of the damage done by artificial chemicals and treatments on hair. It is often used in its pure form for healthy, soft and shiny hair.

Like most other oils I’d recommend you use a 100% pure form with no additives.

Now I’ll tell different ways you can use it.

  • As a prestyler – As mentioned before, just add a few drops in your hair and let to dry or blowdry. Unlike many styling agents which can cause long term damage to hair due to the chemicals included in the ingredients, argan oil enriches hair with nutrients and repairs damage. It is also a great product to use before straightening as it can help protect hair against heat damage.
  • As a leave in conditioner – Argan oil makes an excellent leave-in conditioner, which can also prolong and intensify its beneficial effects on hair. It makes an ideal conditioning agent since it makes hair soft and sleek and adds extra shine. Unlike many other leave in conditioners it doesn’t make hair greasy. Use just a few drops and massage it into towel dried hair and just let to dry and your hair will look better. If you want more shine then you can add it to dry hair. Be sure to massage for like a minute so it is absorbed better.
  • Using Argan Oil as a Shampoo – The benefit of using argan oil as an ingredient in shampoo is that you can apply it just as a normal shampoo without adding an extra step in your routine or worrying about using the correct quantity of argan oil you apply. It is the ideal method for ensuring strong, nourished hair with an improved appearance on a day-to-day basis.
  • As a hair mask – Before you sleep at night, Take a large amount of argan oil and soak your hair in it. Then Sleep. When you wake up, Just wash it off with your shampoo and your hair will look Freakin Amazing and best of all, you won’t have exposed your hair to any of the chemicals present in many regular conditioning hair masks.

Argan oil is truly a good and effective solution for damaged and frizzy hair. Because of its nutritive and nourishing properties, this product can condition your hair easily. Essential fatty acids, antioxidants, and vitamins in this oil promote hair growth, keratin rejuvenation, and cell production for better and softer hair. Even if you have healthy hair, you can use argan oil on your hair to maintain and refresh it. You will eventually see a visible difference after using the product regularly. Ditch that sulfate and paraben rich shampoo today and switch to a hair cleansing product rich with this natural oil. Treat your dry and unmanaged hair with argan oil for visible positive results in a few days.

I hope u like it, don’t forget to use Follow button for get know about new articles via email. Feel free to use comment section below, share and like. Thanks for support guys, I rly appreciate that.

Featured image by: @BornLucid


topArganový olej sa často používa na ošetrenie vlasov. Je extrémne prospešný pre vlasy ako aj pokožku. Bežne sa používa ako kondicionér. V tomto článku vám rozoberiem tekúte zlato do hĺbky.

Arganový olej je bohatý na vitamín E. Myslím tým, že fakt veľmi moc 😀 . Vitamín E podporuje zdravý rast vlasov, pretože obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú posilňovať bunky a povzbudzujú ich k produkcii zdravých vlasov, ba dokonca aj na opätovný rast vlasov.

Má veľa benefitov pri použití na vlasy. Môže pôsobiť ako hydratácia pre vlasovú pokožku a zabrániť tým lupinám a suchej pokožke. Nepretržité používanie zlepší rast vlasov a ich celkovú kvalitu. V niektorých prípadoch môže dokonca vrátiť späť škody napáchané umelými farbami, teplom a používa sa aj na liečbu rozštiepených končekov(čo znamená, že ich dokáže skryť ale jediný spôsob, ako sa ich vážne zbaviť je ostrihať ich).

Na rozdiel od väčšiny ostatných olejov, pri arganovom vidíte výhody od prvého dňa použitia. Je to vynikajúci prostriedok pre skrotenie krepovatenia a pridáva lesk a ligot, rovnako ako mäkšie, lepšie zvládnuteľné vlasy.

Arganový olej nedráždi a vlastne obracia veľa zo škody spôsobenou umelými chemickými látkami a ošetruje vlasy. Často sa používa v jeho čistej forme pre zdravé, mäkké a lesklé vlasy.

Ako pri väčšine olejov, tak aj tu by som odporučil používať 100% čistú formu bez všeliakých aditív.

Teraz vám rozoberiem rôzne spôsoby použitia.

  • Ako prestyler – Ako už bolo spomenuté, stačí pridať pár kvapiek do vlasov a nechať uschnúť alebo vyfúkať. Na rozdiel od mnohých stylingových produktov, ktoré môžu spôsobiť dlhodobé poškodenie vlasov v dôsledku chemických látok zahrnutých v ingredienciach, arganový olej obohatí vlasy živinami a opravy poškodenia. Tiež je to skvelý produkt pred narovnávaním (žehlením), pretože chráni vlasy pred teplom, ktorému sú vystavené.
  • Ako kondicioner bez oplachu – Arganový olej je vynikajúci kondicionér bez oplachu, ktorý môže predĺžiť a prehĺbiť jeho blahodárne účinky na vlasy. To ho robí ideálnym kondicionérom, pretože robí vlasy mäkké, hladké a dodáva extra lesk. Na rozdiel od ostatných kondicionérov bez oplachu, nenecháva vlasy mastné. Používajte len pár kvapiek a vmasírujte do uterákom vysušených vlasov, nechajte vyschnúť a vaše vlasy budú vyzerať lepšie. Ak budete chcieť viac lesku potom ho môžete pridať na suché vlasy. Uistite sa, že vmasírovanie bude trvať aspoň minútu, aby sa lepšie vstrebal.
  • Ako šampón – Výhodou použitia arganového olej ako prísada do šampónu je, že ho môžete použiť rovnako ako normálny šampón bez pridania ďalších krokov vo svojej rutine alebo bez obáv o použití správneho množstva arganového oleja. Je to ideálna metóda pre zaistenie silných, výživných vlasov s vylepšeným vzhľadom deň čo deň.
  • Ako vlasová maska – Predtým, ako pôjdete spať si vezmite veľké množstvo arganového oleja a namočte si doň vlasy. Keď sa zobudíte, tak ho len zmyjete šampónom a vaše vlasy budú vyzerať mimoriadne úžasne a najlepšie zo všetkých. Nepotrebujete si vystavovať vlasy všelijakým chemickým látkam obsiahnutých v bežných vlasových maskách.

Argan olej je naozaj dobré a efektívne riešenie pre poškodené a kučeravé vlasy. Vďaka jeho výživným vlastnostiam môže tento produkt zlepšiť kondíciu vašich vlasov veľmi ľahko. Esenciálne mastné kyseliny, antioxidanty a vitamíny obsiahnuté v tomto oleji podporujú rast vlasov, keratín omladenie a produkcia buniek pre lepšie a mäkšie vlasy. Aj keď budete mať zdravé vlasy, môžete použiť arganový olej na ich udržanie a regenerovanie. Nakoniec budete vidieť rozdiely pri pravidelnom používaní. Zbav sa šampónu plného parabénov a sulfátov už dnes a prejdi na tento prírodný vlasový prostriedok plný naturálnych olejov.  Starajte sa o svoje suché a nepoddajné vlasy s arganovým olejom pre viditeľne pozitívne výsledky už počas niekoľkých dní.

Dúfam, že sa ti článok páčil, nezabudni taktiež kliknúť na Follow tlačidlo, aby si mal prehľad o nových článkoch. Komentuj, lajkuj, zdielaj a ostaň naladený. Ďakujem za všetku podporu, veľmi so to cením.

Titulný obrázok od: @BornLucid

top

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s