Coconut oil


Do u have any hair problems ? Or u just want to have more healthy hair and u still don’t know about coconut oil’s benefits ? Read for more, how to use, when, why…

SK verzia klik tu

Coconut oil is the best oil to use for scalp and hair treatments. It can benefit your scalp and hair in many different ways. Below I have compiled a list of things it can do if used consistently and a few different ways to use it.

Prevents Breakage: The fatty acids found in coconut oil work with the natural proteins found in hair to protect it from breaking (and therefore allowing it to grow). In fact, the lauric acid found in our coconut oil is fantastic at caring for hair.

Moisturises: Regular use of coconut oil could make your hair softer and more luxurious than ever before. You see, coconut oil is incredible at penetrating hair follicles and therefore its great for moisturising and conditioning from the outside, in. In fact, the oil is so moisturising that it even protects follicles from heat and environmental damage. This doesnt mean you should use it as a prestyler though. U know, it’s Greasy, it’s oil…

Boosts Blood Circulation: If you massage your head with coconut oil, you’ll boost scalp circulation, meaning that more oxygen and nutrients will be sent right to your hair follicles, helping to stimulate growth.

Rich in Nutrients: Coconut oil is loaded with natural antioxidants and nutrients such as Vitamin E, Vitamin K and Iron. Each of these plays a key role in keeping your hair soft and supple, and Iron can even eradicate dandruff from the scalp.

Antibacterial: Bacteria can be a problem in both hair and on the scalp. However, coconut oil contains both antifungal and antibacterial properties, which protect against dandruff and lice, both of which can affect hair growth. Combine it with a few drops of tea tree oil and you can say bye bye to scalp problems

Now we go on to ways you can use it in…

  1. An hour or more before you take a shower. Put a ton of coconut oil in your hair and massage your scalp for a few minutes and then just leave it in for as long as you want ( preferably more than half an hour) and then just Shampoo and condition and repeat process every time you’re gonna use shampoo. Personally, I prefer this way. Try it and u will see results immediately after first use, trust me. Just feel that soft 😀
  2.  This way is like a recipe i once got told by a friend which i love ( the recipe…. not the friend) . Anyways so like you get 6 tbsps of Coconut oil, 4-5 drops of tea tree oil and 4-5 drops of rosemary oil. Apply evenly on scalp and massage your head for like 10 minutes . Leave it on for half an hour (minimum) and then shampoo and condition, Repeat as many times you want.
  3.  Last way, Take equal amounts of Coconut oil and Extra Virgin Olive oil. Apply it on your head before you sleep. So much that its almost dripping. Wear a showercap or a towel on your head and go to sleep. Wake up and Shampoo it Off.

Like every other oil i Suggest you get a 100% pure Cold pressed version of this. It’s cheap so dont be scared of using it a lot. If you liked the article please subscribe to the blog. It’ll mean a lot. 🙂 Also u can like, share and comment. So what do u think about coconut oil? Do u use it? Or u decided that u will start?


topKokosový olej je najlepší olej na použitie pre ošetrenie vlasovej pokožky a vlasov. Môže mať prínos v niekoľkých rôznych smeroch. Nižšie som zostavil zoznam vecí, ako môže pôsobiť, ak je používaný konzistentne a niekoľko rôznych spôsobov, ako ho používať.

Zabraňuje lámaniu: Mastné kyseliny obsiahnuté v kokosovom oleji pracujú s prírodnými proteínmi obsiahnutými vo vlasoch, aby ich ochránili pred lámaním(a preto im umožní rásť). V skutočnosti má kyselina laurová, obsiahnutá v našom kokosovom oleji, fantastické účinky pri starostlivosti o vlasy.

Hydratácia: Pravidelné používanie kokosového oleja môže spraviť vaše vlasy mäkšími a luxusnejšími ako kedykoľvek predtým. Vidíte, kokosový olej je neuveriteľné pri prenikaní vlasových folikúl a preto je skvelý pre hydratáciu a kondiciovanie zvonka dovnútra. V skutočnosti je olej tak hydratačný, že dokonca chráni folikuly pred teplom a poškodením zo životného prostredia. Hoci to neznamená, že by ste ho mali používať ako prestyler, pretože je sakra mastný, veď predsa to je olej…

Posilňuje krvný obeh: Ak masírujte hlavu s kokosovým olejom, zvýšite obeh vo vlasovej pokožke, čo znamená, že viac kyslíka a živín bude zasielaných priamo do vašich vlasových folikulov, pomáhajúc tak stimulovať rast.

Bohatý na živiny: Kokosový olej je zložený z prírodných antioxidantov a živín, ako je vitamín E, vitamín K a železo. Každá z nich zohráva kľúčovú úlohu v udržiavaní vašich vlasov mäkkých a poddajnejších, pričom železo môže dokonca odstrániť lupiny z vlasovej pokožky.

Antibakteriálny: Baktérie môžu byť problém ako vo vlasov, tak aj na pokožke hlavy. Avšak, kokosový olej obsahuje antifungálne aj antibakteriálne zložky, ktoré chránia proti lupinám a všiam,  ktoré môžu mať vplyv na rast vlasov. Skombinujte ho s niekoľkými kvapkami čajovníkového oleja a môžte povedať bye bye problémom s vlasovou pokožkou.

Teraz ideme na spôsoby, akými ho môžte aplikovať…

  1. Hodinu alebo viac pred sprchovaním. Naneste veľké množstvo kokosového oleja do vlasov a masírujte pokožku niekoľko minút a nechajte si to jednoducho minimálne pol hodinku až hodinku pôsobiť a potom môžete zmyť šampónom a kondicionérom. Opakujte to vždy, keď si pôjdete umývať hlavu šampónom. Osobne preferujem tento spôsob a je až neskutočné aké výsledky to prinesie už po prvom použití. Cíť tu jemnosť kámo :D.
  2. Tento spôsob je ako recept, ktorý mi raz povedala moja kamaratka. Takže dáte si cca 6 polievkových lyžíc kokosového oleja, 4-5 kvapiek čajovníkového oleja a 4-5 kvapiek rozmarínového oleja. Zmiešajte a rovnomerne naneste do vlasov až na pokožku ku korienkom. Masírujte 5-10min. Nechajte pôsobiť aspoň hodinu a pol a potom zmyte šampónom a kondicionérom, opakujte koľkokrát chcete alebo potrebujete.
  3.  Posledný spôsob, zoberte si rovnaké množstvo kokosového a extra virgin olivového oleja. Aplikujte na vlasy pred spaním. Také množstvo, aby vám to skoro kvapkalo. Potom si dáte na noc kúpaciu čiapku alebo uterák a môžete ísť spať. Ráno, resp. keď sa zobudíte, tak si len zmyjete hlavu šampónom a je to.

Ako každý olej, odporúčam používať 100% čistú formu lisovanú za studena. Je relatívne lacný, takže sa nebojte ho používať hojne. Ak sa ti článok páči, followni blog, bude to pre mňa znamenať veľa. 🙂 Tiež môžes lajknuť, zdielať, komentovať. Tak čo si myslíš o kokosovom oleji ty? Používaš ho? Alebo si sa práve rozhodol, že konečne začneš?

top

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s